dětský národopisný soubor DUNAJEK Dolní Dunajovice

Omlouvám vzhled stránek, sú ještě "čerstvě" nové, tak sa to vylepší, slibuju. Marc. Dětský národopisný soubor DUNAJEK zve všechny malé příznivce folklóru do svých řad (předchozí praxe není nutná - naučit se dá všechno). Užijeme si spoustu taneční zábavy, poznáte bezva kamarády a podíváte se s námi někam do světa. Sraz máme každé pondělí a čtvrtek vždy v 15:30 před tělocvičnú ZŠ Dolní Dunajovice. S sebou budete potřebovat přezůvky, pitíčko a spoustu energie. Pro více informací volejte tel. číslo 723 015 431 /Marcela Kurucová/ nebo 728 899 733 /Katka Ostřížková/ nebo na pište na e-mail marcela.benova@centrum.cz

DĚTSKÉ KROJOVANÉ HODEČKY

Průběh hodečků

Dětské krojované hodečky nejsou festivalem ani žádnou přehlídkou dětských národopisných či folklorních souborů. Jde o uchovávání tradic krojových hodů a dětské krojové hodečky jsou jakousi "dcerou" právě
tradičních krojovaných hodů v Dolních Dunajovicících, které se váží k zasvěcenému kostelu sv. Jiljí /1. zářijovou neděli v roce/.
Jelikož chceme, aby se tento poklad lidových zvyků udržel, pěstujeme již v dětech vztah k tradicím a také k průběhu konání celých hodů právě těmito našimi dětskými hodečkami.
Věřím, že většina z vás jsou zasvěceni do průběhu tradičních hodů, tak jistě víte, jakým způsobem probíhají. Nejde vlastně o předvádění pouze krojované chasy / při krojovaných hodách/, ale všichni účastníci a návštěvníci hodů jsou do dění hodů angažování nejen tancem a zpěvem a o to jde i na našich dětských krojovaných hodečkách.
Přejeme si, aby si všichni účastníci nejen z řad pozvaných dětských folklorních souborů celý děj užili. Budou vlastně v průběhu celé akce neustále v aktivním pohybu a v dění hodů.
Touto akcí chceme navázat s dětskými soubory spolupráci.
Věřím, že lidé, návštěvníci a příznivci dětského folkloru rádi uvítají některý z  "nového" dětského souboru.
Žádné komentáře
 
DNS Dunajek, Dolní Dunajovice